Odpowiednio zrealizowany zestaw okna pozwoli w przyszłości ominąć obraźliwych niespodzianek.

Należycie utworzony zestaw okna dopuści z kolei minąć obrażających niespodzianek.
Etap 1

Na pewno na kroku stanu srogiego trzeba wypróbować prawidłowość zrealizowania ościeży (otworów okiennych) oraz betonowych nadproży. Późniejsze wariacje będą niezwykle żenujące. Wypada wyrównać także boki otworu okiennego ze wyrafinowanym uwzględnieniem wypoziomowania jego dolnej granic, na której będzie bazować okno. Otwór ościeży powinien być o 5-6 cm większy i rozleglejszy od sposobnych wymiarów zewnętrznych futryn.
Etap 2

Przed umieszczeniem okna trzeba koniecznie rozebrać kinetyczne skrzydła z przeszkleniami.
Etap 3

Do obrzeżnego obwodu ościeżnicy przykręca się kotwy. Powinno się je rozdysponować w odległości ok. 25 cm od rogów ramy (ościeżnicę można też mocować na dyble; wymaga to wiercenia otworów w jej bokach i ma zastosowanie głównie w wypadku granic jednowarstwowych).
Krok 4

Umieszczenie futrynie w otwór. Wypada ją podeprzeć na drewnianych impregnowanych klockach zgrabnych (klocek taki musi odnaleźć się pod każdym pionowym profilem!).
Etap 5

Manewrując klockami i gumkami wypada dokumentnie wypoziomować spodnią granicę ościeżnicy.
Etap 6

Zasłonienie futrynie w pionie (w stosunku do ziemie ściany) przy pomocy klocka o trafnie przystosowanej grubości. Przedostaje się go obok górnolotnego skraju ramy, po-między profil, a ścianę,
Krok 7

Pokrzyżowanie ramy za sprawą klinów wkręconych pod ręką kątów.

Mity o oknach z Pcv...

Etap 8

Kotwy, przytwierdzone wcześniej do framudze, przyczepia się do muru. W tak założoną futrynę można naprawdę umieścić skrzydła okienne. Powinno się je zamknąć.
Krok 9

Nieszczelność wokół ramy trzeba oczyścić z kurzu oraz lekko ją nawilżyć. Dzięki temu montażowa pianka poliuretanowa pozyska lepszą adhezję.
Krok 10

Rozprowadzenie pianki równomiernie na pełnym perymetrze ramy. Napełnia się nią ok. 1/3 głębokości dziury (po roz-prężeniu pianka zajmie pozostałą nieskrępowaną przestrzeń).
Etap 11

Po spęcznieniu i stwardnieniu pianki jej górujące fragmenty wypada ściąć nożem prosto z ziemią okna.
Etap 12

Ościeże od wewnątrz najlepiej jest zakatrupić przy pomocy kawałków płyty gipsowokartonowej. Należałoby nawiasem mówiąc pozostawić ok. 2-milimetrową szczelinę na styku z ramą okna. Przestrzeń tę wypełnia się później masą silikonową bądź akrylową. Więcej informacji tutaj - http://tasmy-pakowe-z-nadrukiem.pl - Siostrzaną nieszczelność trzeba zarówno pozostawić po zewnętrznej stronie okna (pomiędzy ramą a tynkiem). O szczelności okien i ich czystym działaniu kwalifikują nie tylko wytworne indeksy wysokorozwinięte towaru, no i też, a może głównie, czysty zestaw.

Montaż okien utworzony ze szczególną pieczołowitością, z zachowaniem niezatartej techniki i kolejności robót obniży powstawanie mostków termicznych i szkody żywości w budynku. Oto najistotniejsze kroki zestawu okien.

Etap 1. Spreparowanie muru. Przed przystąpieniem do zestawu wypada szczegółowo przemyć mur z chudych kawałków a także kurzu, a w sytuacji konieczności zastosować podkład gruntujący. W stosunku do trybu montażu wypada zainstalować ewentualnie zsunąć listwę parapetową.

Etap 2. Przygotowanie okna. Kotwy, dyble albo posiłkowe śruby do montażu okien muszą przekazać wszelkie obciążenia działające na okno, wobec tego trzeba je rozmieścić na kompletnym jego obwodzie w rozstępach nie większych niż 70 cm. W następnej kolejności należy przykleić do okna taśmy paroprzepuszczalne od zewnątrz i paroszczelne od środka.

Etap 3. Zmieszczenie ościeżnicy. Ramę okna należy zmieścić w otworze w taki sposób, aby z każdej strony pozostała przetrwana należyta dziura dylatacyjna, z dochowaniem pionów i pułapów.

Podmieniasz okna lub drzwi? Znajdź Dostarczycieli albo Instytucje montażowe. Nazwij, czego potrzebujesz, a fachowcy sami podarują Ci propozycje. Usługa jest bezpłatna. Osiągnij oferty od Firm
lub dolicz do Firm
Krok 4. Przetestowanie przekątnych. Skonfigurowaną w murze ościeżnicę normujemy za pośrednictwem klinów rozporowych i po ponownej obserwacji stopni i pionów doglądamy też przekątne, które powinny być równe.

Krok 5. Zestaw automatyczny. O ile osiedlamy okno na kotwy, powinno się brać pod uwagę, aby każdą z nich przykręcić do muru dwoma kołkami rozporowymi ewentualnie uzupełniającymi śrubami. Przy montażu na dyble ewentualnie śruby samowiercące należy uszczelnić otwory w dolnym podzespole ramy.

Krok 6. Zamoczenie muru. Ponieważ pianka montażowa hartuje pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu, rekomenduje się, ażeby przed jej nałożeniem zmoczyć mur wodą, np.. za pomocą opryskiwacza.

Krok 7. Pobieranie pianki montażowej. Przestrzeń pomiędzy framugą a murem powinno się naszpikować pianką, obciążając ją od dołu do góry, prowadząc rewolwer lekko zygzakowatym ruchem. Po zastygnięciu pianki jej nadmiar powinno się obciąć.

Krok 8. Przyklejanie wstążki paroszczelnej. Drugi kres przyklejonej wcześniej do okna taśmy paroszczelnej wypada przymocować do muru w taki sposób, żeby zasłonić piankę. Zapobiegnie to wciskaniu się wilgoci z pomieszczenia w spoinę, zawilgoceniu, a nawet zagrzybieniu ściany.

Etap 9. Odroczenie skrzydeł. Do tak przyrządzonej ramy możemy w obecnej chwili umieścić skrzydła, wypróbować ich działanie i w razie konieczności wyregulować. Jeśli regulację w trakcie montażu utworzymy przez przedystansowanie szyby, wówczas okucia zostaną w rozmieszczeniu fabrycznym. Dzięki temu w czasie wielodniowej eksploatacji okna do zużycia pozostanie cały kierunek kalibracji okuć.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pionierskie podejście do transportu okien

Apartament na wsi. Z czego przydałoby się zdawać sobie kwestię podczas jego konstrukcji? Zarysy bloków dla grupy 2 + 4. Na co zwrócić rozwagę przy wyborze wyglądu miejsca zamieszkania?